Blog

BACTOLiVE produktų pagalba Jūsų sėkloms ir dirvožemiui

by in Uncategorized 19 rugsėjo, 2019

Ką kalba Lietuvos mokslininkai apie dirvožemį

 

Lietuvos mokslininkai įsitikinę, kad skubiai būtina imtis ryžtingų veiksmų ir sustabdyti dirvožemio degradaciją. „Visų pirma, dirvožemio derlingumas mažėja, nes paprastai ūkininkai, siekdami didesnio pelno, renkasi auginti keturias pagrindines kultūras (žieminius ir vasarinius rapsus bei kviečius), ne visada laikydamiesi sėjomainos ir augalų rotacijos rekomendacijų“, – sakė  ASU Bandymų stoties direktorius prof. Rimantas Velička. Mokslininkų siūlymu, vienas iš būdų dirvožemio struktūrai atkurti – biologiniai preparatai, skatinantys ir intensyvinantys mikrobiologinius procesus dirvožemyje. R. Veličkos pastebėjimu, šių preparatų, tiriamų ne vienus metus, veiksmingumas universiteto laukuose šiemet ypač pasiteisino – prieš sėją išpurkštas biologinis preparatas padėjo išvengti nuostolių cukrinių runkelių lauke: iš pasėtų 90 tūkst. sėklų sudygo apie 75 tūkst. augalų, nors laukas buvo stipriai užplaktas škvalo. „Žemė atrodė kaip šokoladas – iš viršaus kieta, o viduje korėta“, – prisiminė R. Velička.

Profesorė S. Maikštėnienė iš LAMMC Joniškėlio bandymų stoties teigia , kad intensyviose agrosistemose jau seniai rekomenduojama šiaudų C:N santykiui optimizuoti išberti 10 kg 1 t šiaudų, tai reiškia, kad 6-7 tonoms šiaudų reiktų beveik 200 kg salietros, o tai kainuotų apie 45-50 euro, jei salietros  kaina 250 euro/t.  Be to, lietingą periodą greit migruojantis azotas dažnai nuplaunams į gilesnius sluoksnius ir mikroorganizmai nespėja įjungti azoto į organinius junginius, todėl šiaudų skaidymuisi rudens periodu nesusidaro optimalios sąlygos. Kartais ariant pastebima išverčiami pradėjusių pelyti, nesusimineralizavusių, šiaudų kiekiai.

Didžiojoje mūsų šalies teritorijos dalyje organinės anglies kiekis dirvožemyje 0-25 cm     sluoksnyje yra mažiau negu 1 proc. Per pastaruosius 25 metus labai suprastėjo dirvožemio kokybė, nes nesilaikoma sėjomainų, ūkiuose mažiau laikoma arba visai nelaikoma gyvulių“, – pastebi ASU docentas Vaclovas Bogužas. Lietuvos žemdirbiai gali elgtis lygiai taip pat kaip vokiečiai, tačiau tik tada, kai savo dirvose užtikrins tokį humuso kiekį, koks yra Vokietijoje“, – mano V. Bogužas. Jo nuomone, augalininkystės krypties ūkiuose šiaudų įterpimas nėra viena pagrindinių, prieinamiausių ir tinkamiausių priemonių organinės medžiagos kiekiui dirvožemyje didinti. Alternatyva – naudoti įvairius bakterinius preparatus.

BACTOLiVE SEED yra biologinis produktas, kurio sudėtyje yra rizosferos mikroorganizmai, grybai ir jūros dumblių ekstraktas. Apdorojus grūdinių kultūrų sėklas su šiuo produktu, užtikrinama  stabili rizosfera aplink šaknis ir augalų atsparumas nepalankioms augimo sąlygoms, ligoms bei kenkėjams. BactoliveSeed sudėtyje yra specialus biologinių komponentų  mišinys iš 5 skirtingų dirvožemio Bacillus spp. (išskiria augalams prieinamą fosforą, taip pat gamina biologiškai aktyvias medžiagas: tiamino, piridoksino, biotino, niacino, pantoteno rūgštis, kurios skatina augalų augimą) ir grybą Trichoderma harzianum, kuris išskiria antibiotikų, turinčių antigrybinį ir antibakterinį poveikį.

BactoliveSeed nauda:

– apsaugo nuo ligų patogenų ir gerina dirvos dirvožemio biologinį aktyvumą;
– stimuliuoja šaknų ir augalų augimą;
– padeda įsavinti sunkiai prieinamus mitybos elementus, padidindami jų mobilumą;
– gerina dirvožemio struktūrą;
– skatina ir stimuliuoja abipusiškai naudingą augalų šaknų simbiozę su grybais- mikorizę.

BactoliveSeed naudojimas (grūdams): 

– produkto norma 100 g/t sunaudojant  7- 10 l vandens. Beicavimui gali būti naudojamos įvairios šiam darbui skirtos techniškai tvarkingos ir sureguliuotos mašinos;

– galima maišyti su dauguma beicų, negalima maišyti su produktais  kurių etiketėje yra perspėjimas, kad produktas nesimaišo;
– prieš maišymą patariame pasidaryti mišinį nedideliame kiekyje vandens, nes kai kurie produktai reaguoja į vandens pH ir vandenyje esantį magnio kiekį.

– BactoliveSeed  yra gerai vandenyje tirpstantys milteliai.

Galima naudoti ekologiniuose ūkiuose.

BACTOLiVE AGRO – biologinis produktas,  kuris dėl mineralizacijos greičiau atpalaiduoja augalams svarbius mitybos elementus ir gerina mineralinių medžiagų įsisavinimą, skatina mikorizinių grybų vystymąsi.

Biologinio produkto sudėtyje yra didelės koncentracijos skirtingų naudingų Bacillus genties ir atmosferą fiksuojančių bakterijų:

– bakterijos Bacillus. subtilis, B. pumilis, B. lichenformis ardo šiaudus ir ražienas po derliaus nuėmimo ir gerina organinių medžiagų mineralizaciją, aktyviai dalyvauja skaidant organinius junginius, amonifikacijos ir nitrifikacijos procesuose, stiprinant kalio ir fosforo mobilizaciją, praturtinant dirvožemį naudingomis maistinėmis medžiagomis, leidžia geriau įsisavinti N, P, Mg, Ca;
– bakterijos B. megaterium ir B. polymixa gerina dirvožemį ir skatina fitosanitarinį veikimą  prieš augalų ligas;
-azotą fiksuojančios bakterijos Azotobacterir Azospirilium, fiksuoja atmosferos azotą ir kompensuoja kitiems mikroorganizmams azoto trūkumą  skaidant organines medžiagas.

Savo sudėtyje produktas turi naudingą grybą Trichoderma harzianum,  kuris skaido organines medžiagas ir išskiria stiprius antibiotikus (viridiną, gliotoksiną) bei fermentus, kurie turi antigrybinį ir antibakterinį poveikį prieš ligas.

Jūrų dumbliai – skatina išbyrėjusių kultūrų ar piktžolių sėklų dygimą po derliaus nuėmimo.  Huminės rūgštys – aktyvina mikrofloros vystymąsi.

Bactolive Agro nauda

• skaldo netirpius fosfatus, išskiria įvairias aminorūgštis, fermentus, vitaminus, skatinančius augalų augimą;

• biologiškai gerina dirvožemį ir šaknų sistemą, veikia prieš šaknų patogenus;

• dalyvauja biologiniame azoto ir maisto medžiagų transformacijos procese;

• dėl jo biologinio poveikio dirvožemio maisto medžiagos, pvz., fosfatai, tampa prieinami šaknims;

• biologiškai perdirba organines medžiagas į augalui reikalingas maisto medžiagas;

•  biologiškai pagerina dirvožemio struktūrą;

• biologiškai gerina vietinių mikorizės grybelių, kurie svarbūs maisto medžiagų pasisavinimui ir augalų vandens apykaitai, veiksmingumą ir funkcijas.

BACTOLiVE AGRO naudojimas .

– Naudojimo norma: 250-500 g / ha. Didesnę normą naudoti kai didesnis kiekis šiaudų ar yra kitų augalinių liekanų;
– Darbinio tirpalo kiekis: 120-200 l/ha. Purkšti ant grūdinių kultūrų, kukurūzų, rapsų ražienos po derliaus nuėmimo;
– Rekomenduojama pridėti:>50- ml / ha BonaSuperb, kad geriau sudrėkintų ražieną ir šiaudus;

– Tuo jau pat negiliai įterpti šiaudus ar ražieną ( iki 10cm), po 2 savaičių  sudygus piktžolėms galima nupurkšti glifosatais.

Svarbu: geriausiai naudoti prieš numatomus kritulius,tai yra lietus turi pradėti lyti  per 24 val, kad mikrobai ir produktas būtų nuplaunami į dirvą su lietumi.

BACTOLiVE Agro mikroorganizmai  nėra jautrūs aplinkos veiksniams, tokiems kaip UV spinduliai;

Geriausiai veikia, kai dirvožemio temperatūra >10° C;

Stabilus darbinis tirpalas  >24

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.